2012 Respublika innovatsion g`oyalar, texnologiyalar va loyihalar yarmarkasi
Shu yilning 3-5 may kunlari Milliy ko’rgazmalar majmuasi «O’zeksposentr»da V Innovatsiyalar Yarmarkazi o’tkaziladi va uning sohaga tegishli stendlarida sanoat, qishloq ho’jaligi, sog’likni saqlash va farmatsevtika, ahborot texnologiyalari, fan va maorif soxalariga oid 350 ortiq o’ziga hos innovatsion loyihalar taqdim qilinadi.
Ko’rgazma stendlarida ishlanmalarni taqdim qilishdan tashqari muqobil energetikani rivojlantirish, innovatsion faoliyatning huquqiy-meyoriy asosini takomillashtirish, ilmiy-texnik ahborot ta’minotini rivojlantirish masalalariga bagíshlangan bir qator tadbirlar o’tkazilishi rejalashtirilmoqda.
Yarmarka natijalari 3-chi kun turli sohalarga tegishli eng yahshi ishlanmalarni aniqlash va ularni sovg’alar va yorliqlar bilan taqdirlash, hamda Global Ekologik Fondning Kichik Grantlar Dasturi tomonidan grant mablagí ajratish uchun oldindan tanlab olingan atrof muhtni himoya qilishga mo’ljallangan loyihalarni   ro’yhatini taqdim qilish bilan sarhisob qilinadi.
Barcha hohlovchilarni V Innovatsiyalar yarkarkasiga tashrif buyurishga lutfan taklif etamiz. Yarmarkaga tegishli barcha masalalar bo’yicha (+99871) 232-19-44 telefon nomeri orqali yoki khamidulla.narmuratov@undp.org electron qutisi orqali murojaat qilish mumkin. Yarmarkaning Internet tarmog’idagi sahifasi: www.nova.uz. Loyihaning Internet tarmog’idagi sahifasi: www.inno.uz.
Innovatsiyani rivojlantirish barqaror iqtisodiy o’sishning, tabiiy va boshqa resurslardan samarali foydalanish, atrof muhitni asrashning va pirovardida aholi farovonligini oshirishning asosiy omillaridan biridir.
BMT Traqqiyot Dasturining O’bekistondagi vakolathonasi O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Prognozlashtirish va makroiqtisodiy tadqiqotlar instituti bilan hamkorlikda respublikada innovatsiya faoliyatini rivojlantirishga qaratilgan «Innovatsion siyosat va texnologiyalar transferi sohasida qo’llab-quvvatlash» loyihasini amalga oshiryapti.
Mazkur loyiha doirasida bir-necha tadbirlar qatorida Respublika innovatsion go’yalar, texnologiyalar, va loyihalar yarmarkasini o’tkazishda yarmarka kataloglarini chop qilish, yarmarka qatnashchilariga – olim va ixtirochilarga, tarqatma materiallarni tayyorlash, turli tadbirlar – konferensiya va seminarlarni tashkillashtirish orqali ko’mak ko’rsatilmoqda.

Innovations Fair 2012
From 3 - 5 of May Tashkent is hosting the annual Innovation Fair with more than 350 unique innovation developments in the area of industry, agriculture, health and pharmaceutics, information technologies, science and education.  United Nations Development Programme is one of the partners of the Fair of innovation ideas, technologies and projects.
In addition to the exhibition of innovation development there will be series of events including seminars on the development of alternative energy, legal and regulatory base of innovation activity, scientific and technological updates and etc.
The fair will conclude with awards ceremony for the best innovation developments in various fields. In addition, the Small Grants Programme of the Global Ecological Fund will also present a list of innovation projects in the area of environment protection selected for grant financing.
We are pleased to invite you all to visit the V Fair of innovations. For additional information on the fair, please refer to tel. (+99871) 232 19 44 or by e-mail to khamidulla.narmuratov@undp.org. The Fair website: www.nova.uz. Project website: www.inno.uz
Innovation development is one of the key factors of achieving sustainable economic growth, effective use of natural and other resources, preservation of environment, and as a result, raising welfare of population.
United Nations Development Programme in partnership with Institute for Forecasting and Macroeconomic Research is implementing a “Support to innovation policy and technology transfer” project working to develop the innovation activity in the country. The project is supporting the Innovation Fair in all organizational efforts.