Har bir tomchi suv bebaho: Loyihada ishtirok etish e`loni
BMTning Taraqqiyot Dasturi va Coca-Cola kompaniyasining “Har bir tomchi suv bebaho” deb nomlangan mintaqaviy suv hamkorligi suvdan foydalanish bo’icha mahallaga asoslangan loyihalarni qo’llab-quvvatlaydi va barcha nodavlat notijorat va rivojlanish sohasida faoliyat yuritayotgan boshqa turdagi tashkilotlarni, muassasalarni innovativ loyihalarni amalga oshirishda ishirok etishga taklif qiladi. Loyihalar quidagi yo'nalishlarda amalga oshirilishi mumkin: xavfsiz ichimlik suvi bilan barqaror ta’minlash, sanitariya va gigiyena xizmatlarini yaxshilash, iqlim o’zgarishlariga moslashishga qaratilgan tadbirlar va shuningdek mahalliy aholi o’rtasida suv resurslaridan oqilona foydalanishga oid targ’ibot ishlarini olib borish. Loyiha taklifining shakli pastda ushbu e’longa ilova qilingan.
Loyiha takliflari 100029, Toshkent shahri, Taras Shevchenko ko’chasi, 4uy manzili bo’icha joylashgan BMTning Taraqqiyot Dasturining O’zbekistondagi vakolatxonasiga taqdim etilishi lozim.
Takliflar 2012 yil 17 aprel kuni soat 18:00gacha qabul qilinadi. Qo’shimcha ma’lumotlar uchun iwrm.undp@gmail.com electron manzil yoki (+99871) 2419182 telefon raqami orqali murojaat etilishi mumkin.

Каждая капля имеет значение: объявление о приёме предложений
Региональная совместная инициатива ПРООН и компании Кока Кола «Каждая капля имеет значение» поддерживает проекты, вносящие лепту во всестороннее водопользование на основе сообществ и приглашает к участию в реализации инновационных проектов в сфере устойчивого водоснабжения, санитарии и гигиены, адаптации к изменениям климата и повышения осведомленности по вопросам ответственного управления водными ресурсами неправительственные некоммерческие и/или ассоциированные с ними организации, а также академические учреждения, осуществляющие свою деятельность в области развития. Форма заявки приведена ниже в приложении к данному объявлению.
Заинтересованные организации должны направить свои предложения в офис ПРООН в Узбекистане, расположенный по адресу: Узбекистан, 100029, г. Ташкент, ул. Тараса Шевченко, 4.
Предложения должны быть поданы не позднее 18.00 часов,  17 апреля 2012 года. За дополнительной информацией просьба обращаться по электронному адресу  iwrm.undp@gmail.com или по телефону (+99871) 2419182.